logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

نوشتن خلاصه ای خلاق برای خودتان – آموزش

a

نوشتن خلاصه ای خلاق برای خودتان – آموزش

نوشتن خلاصه ای خلاق برای خودتان

یک خلاصه ی خلاق نوشته ای است که در ان این موارد امده : مشتری هدف و رفتاری که می خواهید در مشتری بروز کند به علاوه ی اطلاعات پس زمینه و مفاهیم و ایده هایی که به بخش خلاقیت یک اژانس تبلیغاتی برای دستیابی به تبلیغ مورد نظر کمک می کنند.خلاصه ی خلاق برای ارائه ی حمایت های خبری و بینش های خلاق و موقعیت استراتژیک به نویسندگان تبلیغ ها ایجاد شد اما استفاده از ان ممکن است بسیار وسیع تر از این باشد . می توانید از ان  برای متمرکز ساختن تلاش های خلاق طراحی تولید کنندگان کالا ,بسته بندی , و دیگر اعضای تیم بازاریابی استفاده کنید یا به نمایندگان فروش در طراحی یک غرفه ی تجاری برتر کمک کنید همچنین ممکن است ابزاری بسیار مفید به عنوان نقطه ی شروعی باشد برای طراحی صفحه ی وب ویدئو ی تشریح کالا و تقریبا” هر چیز دیگری که در بازاریابی به انجام می رسد.خلاصه ی خلاق به فرایند خلاق ,قدرت و جهت می بخشد .سعی کنید این خلاصه کوتاه باشد تا به اسانی به هنگام نوشتن یا طراحی بازنگری شود .در زیر قسمت های مختلف یک خلاصه به شکل کلی عرضه شده که موقع نوشتن می توانید از ان استفاده کنید:

  1. منطقه ی استراتژیک :موقعیت فعلی خود در بازار , رقبای اصلی , روند بازار و فرصت ها را تشریح کنید .از تجزیه و تحلیل swot استفاده کنید ( به معنای توانایی ها . ضعف ها . فرصت ها . تهدید ها در بازار ) و یک نقشه ی ادراکی را ارائه کنید.مشتری نظیر اقتصادی در مقابل گران قیمت یا محکم و ساده در مقابل شیک طبقه بندی می کند .سپس موقعیت استراتژیک موجود را خلاصه نویسی کنید شاید اینگونه بگویید که (( صاحب خانه های مرفه به دنبال نواوری در مبلمان حیاط خلوت یا کناره ی استخر خود هستند اما این بازار به شکل اعجاب اوری سنتی است که این امر برای ما فرصتی را برای انجام نواوری فراهم می سازد.
  2. شرح حال مشتری هدف : شرح حال مشتریان محصول خود را با دقت هرچه تمام تر بنویسید که این امر نه فقط هویت ان ها بلکه چگونگی تفکر و احساس ان ها را به هنگام خرید و استفاده از ان کالا در بر می گیرد .شرح حال مشتری هدف و حتی عکس او را در صورت دسترسی به عکس مناسب لحاظ کنید .ممکن است برای این امر از عکس یک زوج میان سال خوش لباس موفق که در کناره ی استخری بزرگ در حیاط پشتی خانه ای زیبا در حومه ی شهر گرفته شده استفاده کنید.
  3. هدف شما : شرح دهید که اقدام خلاقانه شما برای دستیابی به چه رفتاری در مشتری وضع شده است هدف شما شاید این باشد که دارندگان اپارتمان های کوچک با حیاط خلوت های کوچک را متقاعد سازید که به تعدادی مبلمان کنار استخری دکوری کوچک نیاز دارند.
  4. پیام شما : به شکلی ساده و در یک جمله بیان کنید که پیام شما برای مشتری هدف برای اقدام به خرید چیست ؟ پیام شما شاید این گونه باشد : تمیز و در دسترس و با شکوه و در جایی مناسب تنها مبلمانی است که به ان نیاز دارید تا یک مهمانی کنار استخر را ترتیب دهید یا غروب افتاب را با فرد محبوب خود به نظاره بنشینید.
  5. داده های خلاق : این مورد شامل است بر هر گونه اخبار داغ و جالب یا پیشنهاد هایی که فرایند خلاق را سرعت می بخشند نظیر سخنان مشتریان بالقوه و نیز واقعیت های جالب و ایده های متعدد ابتدایی که با اندکی تلاش به ایده های بهتری تبدیل می شوند می توانید تصاویری از صندلی های طراحی شده ی ناسا و مشخصات ان ها برای توضیح دوام مبلمان پلاستیکی و ریختگی دارای قدرت ارتجاعی زیاد به کار ببرید.
  6. برنامه ریزی و محدودیت ها : چه چیزی مورد نیاز است و در چه زمانی به ان نیاز دارید ؟ در اینجا شما به خلاصه نویسی بخش تجاری پروژه می پردازید و خروجی های مشخصی را می یابید .همچنین تمام محدودیت ها را نظیر محدودیت بودجه که به هنگام بررسی ایده های خلاق باید مورد توجه قرار گیرد بر شمارید.شاید ذکر کنید که بر اساس تحقیقات بازار مشخص شده مبلغی که مشتری هدف برای مبلمان حیاط خلوت یا ورودی منزل می پردازد دارای محدودیت است .خلاصه ی خلاق ,تفکر خلاق را تشویق می کند و ان را به سمت هدف تجاری خاصی سوق می دهد به عبارت دیگر نواوری خلاق در بازاریابی را تضمین می سازد .برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه شخصی روی پروژه کار کرده و چگونه تیم خود را به تولید ایده های خوب وادارید. www.senfiran.com
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر